Zná vůbec někdo české herce?

Všeobecná diskuze o filmu

Zná vůbec někdo české herce?

Příspěvekod Nattynax » ned 10. črc 2011 18:48:13

Ano já vím, že určitě zná. Ale docela mě zaráží, když se kouknu do profilů různých uživatelů na csfd, že mnohdy ve své oblíbené desítce herců a hereček nemají ani jednoho jediného českého herce nebo herečku. Srovnávat hollywodské herce a jejich herectví s těmi našimi dost dobře nelze, přesto nezastávám názor, že ti hollywoodští musí být lepší.
Je docela škoda, že si někdo dá do oblíbených třeba Megan Fox (omlouvám se všem jejím fanouškům), než třeba Libuši Šafránkovou nebo kohokoliv jiného. Ŕekněte kdo z vás nevyrostl na spoustě krásných českých filmů a nemiluje je dodnes a kdo neviděl alespoň s několika českými herci víc filmů, než s jinými hollywodskými herci, které máte třeba rádi.
Neříkám, aby si teď všichni hromadně začali dávat do oblíbených Libuši Šafránkovou :D ale zamysleli ste se nad tím někdy? Mně přijde že si to české filmy a jejich herci nezaslouží.
Uživatelský avatar
Nattynax
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 02. črc 2011 10:29:56

Re: Zná vůbec někdo české herce?

Příspěvekod Greg » ned 10. črc 2011 20:25:21

Určitě máš pravdu, herci a herečky z České republiky, popř. Slovenska si naši pozornost určitě zaslouží. Sám mám několik oblíbených herců a hereček. I když je na ČSFD nemám přímo v žebříčcích, tak jsem jim měl kdysi věnovanou sekci přímo v profilu (než se mi profil smazal). :)
Uživatelský avatar
Greg
Administrátor
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 29. čer 2011 21:55:14
Bydliště: Olomouc

Re: Zná vůbec někdo české herce?

Příspěvekod Hild » pon 11. črc 2011 10:20:38

Rozhodně souhlasím, i čeští herci a herečky si zaslouží naší pozornost, mám celkem dost oblíbených hereček, ale asi ne tolik, abych si je zařadila do své top 10. :( Nemám tady totiž herce, kterého bych sledovala pravidelně, vyhledávala všechny jeho filmy a tak podobně. Navíc český film v posledních letech dost upadl, pořád se tady objevují dobré filmy, ale je jich málo. Řekněme, třeba z dvaceti filmů, které se dostanou do kin, je dobrý jeden dva :( To podle mě způsobuje to, že málo lidí má ve své top 10 oblíbeného českého herce.
Uživatelský avatar
Hild
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 01. črc 2011 21:05:09
Bydliště: Krnov

Re: Zná vůbec někdo české herce?

Příspěvekod Nattynax » pon 11. črc 2011 19:26:09

Souhlasím s tebou Hild, že v posledních letech, řekla bych zhruba od revoluce, není nabídka kvalitních a hezkých českých filmů tak velká. Do kina na české filmy téměř nechodím. Takže mezi mé oblíbené filmy i herce od nás patří spíš starší ročníky.
Uživatelský avatar
Nattynax
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 02. črc 2011 10:29:56

Re: Zná vůbec někdo české herce?

Příspěvekod Háretix » sob 06. srp 2011 9:17:47

Osobně mam rád několik herců a hereček, ale nejvíce Karla Rodena to je pro mě číslo jedna, svoje role umí zahrát fakt skvěle. České filmy dost upadají viz. film V Peřině, ale zase se tu objevují krásné a velmi kvalitní filmy jako Kájínek a Habermanův mlýn, ale těch je hrozně málo.
Háretix
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 02. črc 2011 19:17:37


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron