Proč mají ženy rády Rese Witherspoon?

Kdo chce do Hollywoodu, musí mít blond vlasy. A co tyto zlatovlasé hvězdičky odlišuje od jiných? Je to jednoduché. Stačí být hvězda filmu Water for Elephants Reese Witherspoon. Už více než deset let se tato herečka/matka pohybuje na tenké hraně mezi filmovou hvězdou a holkou od vedle. Stala se ale také ženou, kterou obdivují ženy a dívky z celé země. Čím si to ale tato energická a krásná vítězka Oscara zasloužila? My Vám nabízíme deset důvodů, proč mají ženy rády Reese Witherspoon.

10. Je talentovaná.

Pěkně popořadě. Dívka se narodila s talentem – ale ne s takovým „zazářím-v-jednom-filmu“ talentem, ale s talentem, který potkáme jednou za deset let. Její úsměv je možná sladký, ale její herecké umění je velmi vytříbené, a Reese se toho nebojí využít. Od dramat pro teenagery, přes napínavé thrillery až po romantické komedie, Reese je tam a ten film natočí. A natočí ho bezchybně…

9. Je motivující.

Reese se nestala hvězdou přes jednu noc. Mnozí si určitě pamatují na její roli po boku Marka Wahlberga z filmu Milenec nebo vrah, ale jen pár už si vzpomene, že hrála už deset let před touto rolí. Doopravdy ale začala hrát „až“ ve svých 14 letech, když brala hlavně role v televizních filmech. Dnes, v pouhých 35 letech, toho má po dvou desetiletích hraní za sebou tolik, že jestli tohle není opravdová motivace, tak pak neví co jiného je.

8. Cítí se skvěle ve svém vlastním těle

Přirozená kráska Reese nikdy nepodlehla hollywoodskému tlaku, aby byla extra-štíhlá. Dnes je to jedna z mála hereček, které zvládají být v perfektní kondici i bez různých diet a přehnaného cvičení ve fitness centrech. V tomto věku je pro mnohé pohodlnější různé čistící diety, zábaly z mořských řas a laserové zákroky, takže Reese je v tomto impozantní (a také inspirující) vyjímka. A jak jistě uhodnete, ženy to milují!

7. Ovládá červený koberec.

Reese opravdu ví, jak má vypadat pravá filmová hvězda – ne pouze herečka oblečená v šatech od skvělého návrháře. Ale hvězda, která září tak, že se ani nemůžete dívat jinam. Se zálibou v umírněných výstřizích a rezervovaných délkách šatů si může nosit, co chce, a vždy najde kompromis mezi ženskostí a divokostí. My jsme si také jistí, že kdyby si na premiéru vzala roztrhané džíny a děravé tričko, stejně by vypadala úžasně. Má v sobě totiž něco z dívky, která se umí změnit na nádhernou ženu. A to mají moderní ženy rády.

6. Je nezávislá.

Reese není žádná čekanka, ale zatímco měla svá světlá i stinná období (v roce 2008 se rozvedla s manželem Ryanem Phillippem a minulý rok se rozešla s přítelem Jakem Gyllenhaalem), vždy se odrazí zpět nahoru – bez toho, aby se to rozebíralo na veřejnosti. Nyní je vdaná za filmového agenta Jima Totha a většina titulků o ní se radši zaměřuje na její současné filmové projekty, než na její osobní život. Reese je jedna z nezávislých žen, která ví, co chce a mnohé ženy by chtěly být jako ona.

5. Pečuje o své děti.

Nikdy jsme neslyšeli o Reese, že by na více dní opustila děti a nechala je hlídat pěčovatelkou nebo je „uplatila“ značkovým oblečením. Vypadá, že se je ze všech sil snaží uchránit před pozorností Hollywoodu. A nejen že o tom mluví, vždy když ji vidíme s dětmi, tak dělá normální věci, hraje si s nimi v parku nebo prostě jenom nakupuje. Není totiž jenom filmová hvězda, ale taky máma. A to ženy dokáží ocenit.

4. A pak ten povzdech z Velmi nebezpečných známostí…

Pravěpodobně její první velká role, Reese ji prezentuje jako asi nejvíce ctnostnou Anette Hargrove ze všech zpracování Velmi nebezpečných známostí. Už dlouho před Super drbnou, Reese zachytila přeměnu ze sladké a bohaté holčičky na sladkou hočičku prahnoucí po pomstě. Společně se svými hereckými kolegy – Ryanem Phillippem a Sarah Michelle Gellar – vstoupila pořádně na stříbrné plátno a udělali z filmu skvělý kulturná zážitek.

3. Ona je Elle Woods.

Co můžeme říct o Elle Woods z pravé blondýnky? Asi právě tato role dostala Reese mezi hvězdy první kategorie. Elle je dívka, která okouzlila diváky po celém světě. Se svou věrnou kamarádkou, čivavou Bruiser, ukázala Reese, co mohou ženy dokázat a taky že mohou nosit všechny odstíny růžové… Reese si roli zahrála s velkým šarmem a filmu dopomohla k tomu, aby se stal opradovým trhákem.

2. Umí se odvázat.

Možná ještě působivější je, že Reese není jednostraně zaměřená hvězda. Popravdě, umí to pořádně rozjet, jak to dokázala ve filmu Walk the Line. Když hrála hudební ikonu June Carter, dokázala Reese okouzlit diváky svým temperamentním a překvapivě znějícím hlasem. Když hrála s Joaquinem Phoenixem, vždy mu „ukradla“ scénu a pravděpodobně i za svůj pěvecký výkon dostala Oscara. Nic neobvyklého pro dívku z Louisiany.

1. Má jižanský šarm.

Když jsme mluvili o Louisianě, hned jsme dostali důvod číslo jedna. Ona zůstává věrná svým jižanským kořenům. To znamená, že je vždy laskavá, přátelská a pohotová. Ona sama vystupuje velmi důstojně, ale přitom z ní sálá vřelost. Nevíme, čím to je, že jsou na jihu lidé takoví vřelí, ale jestli je to nějakou tekutinou, tak Reese dostala velkou dávku. Kromě faktu, že je obrovská filmová hvězda, tak často vypadá jako holka od vedle a to je přesně ten důvod, proč ji ženy milují.

Zdroj: Next Movie